Swan Lake
en/tr
o
         
 

Restaurant

Menümüz için lütfen tıklayın

Şarap Menümüz için lütfen tıklayın

KAHVALTI

Swan Lake’te sunulan olağanüstü zengin kahvaltı ünlü şairimiz Cemal Süreya’nın ‘ Yemek yemek hakkında ne düşünürsünüz bilemem ama, kahvaltının mutluluk ile kesin bir ilgisi var’ sözleri baz alınarak hazırlanıyor. Yörenin taze sebze ve otları, tüm mevsim ve özellikle yerel meyvelerden güneşte pişirerek hazırladığımız çeşit çeşit reçeller, yörenin meşhur çam balı, kendi üretimimiz ve yörenin çeşit çeşit zeytinleri, ülkemizin en kaliteli ve hergün değişik çeşitte sunulan peynirleri, aşçımızın hergün 2 ayrı sürprizi….  Ve daha fazlası… Saat sınırı olmadan klasik müzik ve olağanüstü Selimiye koyu manzarası eşliğinde...


AKŞAM

GİRİT & EGE MUTFAĞI
Selimiye köyünün  Güney Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinin kesiştiği bölgede bulunması mutfağımızın ana temasını doğal olarak Ege ve Akdeniz’in yöresel otları ve sebzeleri oluşturdu. Bu nedenle sadece yöremizde yetişen çeşitli ot ve sebzelerden, yine yörenin zeytinyağı ile hazırlanan  zengin bir meze ve zeytinyağlı çeşitleri menüsü hazırlandı. GİRİT ve EGE mutfağı ağırlıklı menüde her gün değişik ama oldukça zengin mezeler ve zeytinyağlı sebzeler, yöresel ot yemekleri bulunmaktadır. Onlarca çeşit mezelerimizden ve zeytinyağlılarımızdan bazıları:

Dakos, Girit Usulü Zeytinli Meze, Kırmızı Biber Dolması, Girit Ezmesi, Girit Lokumu, Girit usulü börülce, Köpoğlu Mancası, Selanik Humusu, Maş Piyazı, Portakallı Patlıcan Közlemesi, Marine edilmiş peynir, Girit Favası, Girit Caciki, Girit Usulü Kabak Turşusu, Girit ot yahnisi, Girit Piyazı, Biberli peynir mezesi, Taratorlu Börülce salatası ve daha birçoğu...

İTALYAN MAKARNALARI
Girit & Ege mutfağı dışında tamamı özgün ithal İtalyan makarnalarından hazırlanmış ve çok çeşitli sos seçenekleri ile makarnalar da menümüzde yer almaktadır.

ET & DENİZ ÜRÜNLERİ
Menümüzde çok çeşitli kırmızı et, dinlendirilmiş et, steak, beyaz et çeşitlerinin yanısıra, yöresel deniz ürünleri yer almaktadır.

Biberli Lor
Cacıki
Fava
Girit Kabak Turşusu
Havuçlu Piyaz
Isırgan Otu
Kaz Ayağı Otu
Kaz Ayağı Otu Salatası

 

Yoğurtlu Arap Saçı Otu
Köpoğlu Mancası
Maş Piyaz
Zeytinli Meze
Kırmızı Biber Dolması
Arap Saçı Otu
Paşa Mezesi
Turp Otu Salatası
Yoğurtlu Isırgan Otu
 
   
   
 

Copyright © Swan Lake | 2013 All rights reserved.
webmaris