Swan Lake
en/tr
         

Restaurant


Restaurantımız Mayıs-Ekim ayları arasında hizmet vermektedir.


Yemek & İçecek Menüsü (2021)

Şarap Menüsü (2021)


KAHVALTI

Swan Lake’te sunulan olağanüstü zengin kahvaltı ünlü şairimiz Cemal Süreya’nın ‘ Yemek yemek hakkında ne düşünürsünüz bilemem ama, kahvaltının mutluluk ile kesin bir ilgisi var’ sözleri baz alınarak hazırlanıyor. Yörenin taze sebze ve otları, tüm mevsim ve özellikle yerel meyvelerden güneşte pişirerek hazırladığımız çeşit çeşit reçeller, yörenin meşhur çam balı, kendi üretimimiz ve yörenin çeşit çeşit zeytinleri, ülkemizin en kaliteli ve hergün değişik çeşitte sunulan peynirleri, aşçımızın hergün 2 ayrı sürprizi….  Ve daha fazlası… Saat 11'e kadar, klasik müzik ve olağanüstü Selimiye koyu manzarası eşliğinde...

Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı

AKŞAM

GİRİT & EGE MUTFAĞI
Selimiye köyünün  Güney Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinin kesiştiği bölgede bulunması mutfağımızın ana temasını doğal olarak Ege ve Akdeniz’in yöresel otları ve sebzeleri oluşturdu. Bu nedenle sadece yöremizde yetişen çeşitli ot ve sebzelerden, yine yörenin zeytinyağı ile hazırlanan  zengin bir meze ve zeytinyağlı çeşitleri menüsü hazırlandı. GİRİT ve EGE mutfağı ağırlıklı menüde her gün değişik ama oldukça zengin mezeler ve zeytinyağlı sebzeler, yöresel ot yemekleri bulunmaktadır. Onlarca çeşit mezelerimizden ve zeytinyağlılarımızdan bazıları:

Dakos, Girit Usulü Zeytinli Meze, Kırmızı Biber Dolması, Girit Ezmesi, Girit Lokumu, Köpoğlu Mancası, Selanik Humusu, Maş Piyazı, Marine edilmiş peynir, Girit Caciki, Girit ot yahnisi, Kuça-İç Bakla salatası, Kazancakis yoğurtlu meze, Kayakoruğu, Kapari yaprağı turşusu, Kuru Börülce salatası, Portakallı Patlıcan ezmesi, Ispanak Borani, İç Baklalı Enginar, Turunçgilli Bademli Kuşkonmaz, Biberiyeli Levrek Marine, Levrekli Kurutulmuş Domates dolması, Seviçe ve daha bir çoğu...

İTALYAN MAKARNALARI
Girit & Ege mutfağı dışında tamamı özgün ithal İtalyan makarnalarından hazırlanmış ve çok çeşitli sos seçenekleri ile makarnalar da menümüzde yer almaktadır.

Ayrıca Buğday Ruşeymi ile üretilmiş, içeriklerinde Trüf Mantarı, Limon & Karabiber, Fesleğen & Sarımsak, Siyah Kalamar, Kırmızı Acı Biber veya Ispanak barındıran Özel İtalyan makarnalarıda bulunmaktadır. Buğday Ruşeymi, tanenin filizlendiği bölgedir ve ‘Buğday Özü’ anlamına gelmektedir. Her 1 ton buğdaydan 1 kg elde edilebilir ve yüksek miktarda A,E ve B1 vitamini ile zengin mineraller içerir.

ET ÜRÜNLERİ
Geniş Kırmızı Et menümüzde Dinlendirilmiş Et ( Dry Aged)  çeşitlerinin yanı sıra değişik Bonfile ve Antrikot  ızgaraları, Kuzu Etleri ve başka seçenekler sunulmaktadır.

DENİZ ÜRÜNLERİ

Odette Restaurant, önceden sipariş verildiğinde Izgara Levrek veya Izgara Lahos servisi yapmaktadır. Bunun dışında her zaman Somon Balığı bulunmaktadır. Yöremize ait Deniz ürünleri ara sıcakları her zaman mevcuttur.

Biberli Lor
Cacıki
Fava
Girit Kabak Turşusu
Havuçlu Piyaz
Isırgan Otu
Kaz Ayağı Otu
Kaz Ayağı Otu Salatası

 


Swan Lake Kahvaltı
Swan Lake Kahvaltı
Yoğurtlu Arap Saçı Otu
Köpoğlu Mancası
Maş Piyaz
Zeytinli Meze
Kırmızı Biber Dolması
Arap Saçı Otu
Paşa Mezesi
Turp Otu Salatası
Yoğurtlu Isırgan Otu
   
   
 

Copyright © Swan Lake | 2013 All rights reserved.
webmaris